Дејан Вук Станковић: Систем образовања је озбиљно угрожен у неким сегментима, али деца имају мотивацију да долазе у школу

Foto: Medija centar

Министар просвете проф. др Дејан Вук Станковић посетио је данас Основну школу „Старина Новак“ у Београду где је обишао ученике осмог разреда који данас полажу тест из математике у оквиру пробног завршног испита.

Министар је ученицима пожелео успех у решавању задатака.

”Пробни тест је шанса да деца тестирају своје знање и вештине, да покажу колико су до сада научили, истовремено и да виде где треба да коригују своје знање и вештине, а добијају и информацију како да буду бољи на завршном тесту. Добро је што су овде сва деца мотивисана и да су их наставници припремили за овај тест“, рекао је Станковић након обиласка ученика.

Министар је навео да се пробни тест одвија регуларно.

Мислим да је у овим околностима посебно важно истаћи да се све одвија регуларно и да без обзира на све ове догађаје последњих месеци, када је наш образовни систем угрожен, а у неким сегментима образовања озбиљно угрожен и даље, да деца имају мотивацију да долазе у школу, да их наставници на адекватан начин мотивишу у погледу њихових наставних обавеза и активности и да управе школа заиста као у случају школе Старина Новак изузетно ефикасно организују овакве ствари“, рекао је Станковић.

У складу са Kалендаром активности за спровођење завршног испита на крају основне школе и уписа ученика у средњу школу, од 22. до 30. априла 2025. године школе ће у складу са својим активностима организовати полагање пробних тестова из српског, односно матерњег језика и трећег теста, док се полагање теста из математике одржава данас од 12 до14 часова.

Пробни завршни испит данас је полагало 2.051 полазника Функционалног основног образовања одраслих.

Пробни завршни испит полаже 64.418 ученика осмог разреда основних школа.

Извор: Министарство просвете