Портал Зелена учионица почео је са радом 2011. године. У септембру је објављен први чланак, а идеја иза сајта била је потпуно другачија од онога што је Зелена учионица данас.

Оснивачи су били двоје учитеља, од којих један самоуки, али изузетан програмер. Креирали су сајт, у то време невероватно напредан, који је служио као нека врста е-учионице за њих и њихове ђаке. Идеја се полако проширивала, да би већ пет година касније Зелена учионица постала најчитанији, најнаграђиванији васпитно-образовни портал у Србији.

Редакција часописа PC Press два пута је изабрала наш портал за најбољи сајт у Србији у категорији Дом и породица.

Тим Зелене учионице чине учитељи, васпитачи, наставници, педагози, психолози, новинари, маме предузетнице и запослене маме које балансирају између посла и родитељства, али и маме домаћице које и те како имају искуство и знање које могу и желе да поделе са другим родитељима.

О чему пишемо и ко нас чита?

Зелену учионицу сваког месеца посети у просеку више од 1.000.000 људи. Ова бројка резултат је великог труда и рада целог нашег тима који је створио највећу базу текстова о родитељству, савета домаћих и светских стручњака за родитеље и наставнике, али и креативних идеја и материјала за рад с децом.

Због тога нашу публику чине управо они који су укључени у васпитно-образовни процес – родитељи, учитељи, наставници, професори, васпитачи.

Шта желимо да постигнемо?

У модерном друштву у ком живимо веома је тешко пронаћи меру у многим стварима. Васпитање и уопштено однос с децом једна је од тих ствари. На једној страни је традиционално, на другој модерно васпитање, свако са својим предностима и недостацима. Али кључ је у томе да, као родитељи и учитељи комбинујемо свој инстинкт и искуство са оним методама које нас пре свега повезују с нашом децом. Не постоји један правац или начин васпитања који се може назвати универзално исправним. Али постоје родитељи који желе да уче и раде на себи и свом односу с децом. Наш циљ је да им на том путу будемо савезник.

Foto: Canva

Ништа мање важан је и добар однос и разумевање у школском окружењу. Времена су се много променила, а с њима и школа мора да се мења. Због тога се трудимо да наставницима помогнемо да пронађу решења за свакодневне изазове с којима се суочавају – мотивација деце, дисциплина на часу, односи с родитељима и колегама, модерни приступи наставном процеси. Наставник који је спреман да учи и расте заједно са својим ђацима је оно што је овом свету потребно да би опстао.