Министарка просвете: „Ученике вратити у клупе, у овом периоду школске године треба да приводе крају своје обавезе“

О теми студентских и ученичких протеста и блокада данас се огласила и министарка просвете Славица Ђукић Дејановић изјавивши за Танјуг да су испуњени сви захтеви студената и да нема разлога да им поједине основне и средње школе пружају подршку.

„Како добијамо информације, неке средње и основне школе желе да подрже студенте. Нема више разлога, јер су захтеви испуњени“, рекла је Ђукић Дејановић за Танјуг и указала да увлачење малолетне деце у политичке токове није примерено ни потребно, нити може дати било какав повољан ефекат.

Ђукић Дејановић нагласила је да је у овом периоду школске године потребно да ученици и студенти приводе крају своје обавезе у школама и позвала наставнике и родитеље да заједнички раде на томе да ђаци буду у клупама.

Министарка је навела и да потпуно разуме потребу сваког човека да на сваку масовну трагедију, па и новосадску, реагује не само емпатијом, него и саосећањем са жртвама и њиховим породицама.

„То се ради на достојанствен начин, а не у хаосу, тако да бих и тај аспект унела као сугестију пре свега родитељима, наставницима и учитељима“, истакла је министарка.

Оценила је да је у том смислу изузетно значајно да се наступи заједнички и учини све што је потребно да се дође до истине, да сви који су починили грешке и кривице буду на адекватан начин процесуирани, али да то не ремети живот у Србији.

„Потребно је да у празничној атмосфери која нам предстоји ових дана мир и достојанство прожму свако биће које је заинтересовано за бољу будућност и бољу младост Србије“, истакла је Ђукић Дејановић.