Станковић о ситуацији у ОШ ”Павле Савић”: Смена директора Милана Крстића требало је да се догоди пре годину и по дана

Foto: B92, Printskrin

Ситуацију у ОШ ”Павле Савић” у Миријеву, највећој школи у Србији у којој ни јуче ни данас није било наставе, коментарисао је и министар просвете Дејан Вук Станковић истакавши да у ту школу стижу нови в.д. директор и начелник ШУ Београд да ”нормализују стање и да омогуће несметано одвијање наставног процеса”.

Он је додао да ће ситуација у тој школи бити решена кроз дијалог, мирним путем, али уз „одлучну примену закона“.

„Разрешење (претходног директора) није било производ политичке одлуке, већ на недвосмисленим налазима инспекције која је у више наврата посетила ту школу, извршила одговарајући надзор и сачинила извештај. То разрешење је требало да се догоди пре годину и по дана, али то не значи да су неправилности заборављене“, рекао је Станковић.

Подсетимо, настава у Основној школи „Павле Савић“ у Београду јуче, 1. септембра, није почела пошто је наставнички колектив почео протест због разрешења директора Милана Крстића. Наставе нема ни данас, а колектив је јединствен у одлуци да стоје уз свог директора Милана Крстића.