У ОШ ”Павле Савић” полиција извела директора, родитељи стоје уз наставнике и тврде – колектив наше школе има 240 људи, НИКО не жели новог в.д. директора

У Основној школи „Павле Савић“ у Миријеву данас је ситуација изузетно напета, а тензије које трају од разрешења директора који има огромну подршку родитеља и колектива, достигле су, чини се, врхунац.

Родитељи ученика и грађани Миријева окупили су се у 13 часова данас испред школе, из протеста због именовања новог в.д. директора који није из њиховог колектива, Ненада Тасића. Они траже да Тасић напусти њихову школу, а да директор буде неко од наставника из колектива ОШ ”Павле Савић”, неко ко познаје школу и ситуацију у њој. Данас је у овој школи од око 1300 ученика у преподневној смени, настави присуствовало свега 200 деце. Родитељи су, кажу, желели да пошаљу јасну поруку – од њих близу 4000, апсолутна већина не жели постављеног директора.

Кад су се окупили и дворишту, родитељи су ушли у школу, прекинули седницу Наставничког већа, док је директор све време био закључан у женском тоалету. Он је позвао полицију која га је управо извела, уз повике родитеља ”одлази”.

„Ми смо бесни, покушано је на кварно да се одржи седница Већа, упркос оваквој ситуацији. Све ово је језиво, ово је окупација, хоће да нам отму школу. Цео колектив од 240 запослених је иза Крстића“, кажу родитељи.

Поручују да неће слати децу у школу до даљег, све док директор Тасић не оде из школе.

У школи је састанак Школског одбора заказан за 15 часова, родитељи тврде да се не разилазе.