„У складу са новом политиком Министарства просвете “Подршка најбољима!“, а која се односи на афирмисање најбољих директора средњих школа и гимназија, представници Министарства просвете на челу са помоћницом министра Данком Нешовић, посетилиsu Снежану Пандуровић Алексић, директорку Геодетско-техничке школе у Београду, која је својим радом и посвећеношћу пример успешног директора.“ – саопштило је Министарство просвете.
Нешовић је истакла да Геодетско техничка школа, не само да има традицију дугу 100 година, већ је и пример добре школе у којој су и управа и наставници посвећени ученицима.
Мисија и задатак Министарства просвете у наредном периоду биће подршка директорима који добро управљају школама. Желимо да истакнемо примере добре праксе, али и да омогућимо да директори који добро управљају школама буду подршка колегама који тек преузимају дужности. Желимо да се пракса доброг управљања прошири на све школе, јер добро организована настава, подршка ученицима и подстицајна атмосфера у школи доприносе да наши ученици постижу боље резултате у учењу“, рекла је Нешовић.
Директорка школе Снежана Пандуровић Алексић истакла је да је у протеклом периоду доста урађено на унапређењу услова за учење и рад.
У претходном периоду уређиван је школски простор, обновљена је фасада, а кабинети су опремани и средствима добијеним од Министарства просвете, али и по основу опортунитета преко Министарства правде. Верујем да улагање у простор и наставна средства није само техничко питање, већ и порука ученицима и запосленима да се њихов рад, знање и припадност школи вреднују“, рекла је директорка и додала да је за средње стручне школе веома важно јачање партнерстава са привредом, високошколским установама и стручним институцијама.










Напишите одговор