Pomoćnica Nešović: Misija Ministarstva prosvete u narednom periodu biće podrška direktorima koji dobro upravljaju školama

Google Dodaj Zelenu učionicu kao omiljeni izvor na Google-u

„U skladu sa novom politikom Ministarstva prosvete “Podrška najboljima!“, a koja se odnosi na afirmisanje najboljih direktora srednjih škola i gimnazija, predstavnici Ministarstva prosvete na čelu sa pomoćnicom ministra Dankom Nešović, posetilisu Snežanu Pandurović Aleksić, direktorku Geodetsko-tehničke škole u Beogradu, koja je svojim radom i posvećenošću primer uspešnog direktora.“ – saopštilo je Ministarstvo prosvete.

Nešović je istakla da Geodetsko tehnička škola, ne samo da ima tradiciju dugu 100 godina, već je i primer dobre škole u kojoj su i uprava i nastavnici posvećeni učenicima.

Misija i zadatak Ministarstva prosvete u narednom periodu biće podrška direktorima koji dobro upravljaju školama. Želimo da istaknemo primere dobre prakse, ali i da omogućimo da direktori koji dobro upravljaju školama budu podrška kolegama koji tek preuzimaju dužnosti. Želimo da se praksa dobrog upravljanja proširi na sve škole, jer dobro organizovana nastava, podrška učenicima i podsticajna atmosfera u školi doprinose da naši učenici postižu bolje rezultate u učenju“, rekla je Nešović.

Direktorka škole Snežana Pandurović Aleksić istakla je da je u proteklom periodu dosta urađeno na unapređenju uslova za učenje i rad.

U prethodnom periodu uređivan je školski prostor, obnovljena je fasada, a kabineti su opremani i sredstvima dobijenim od Ministarstva prosvete, ali i po osnovu oportuniteta preko Ministarstva pravde. Verujem da ulaganje u prostor i nastavna sredstva nije samo tehničko pitanje, već i poruka učenicima i zaposlenima da se njihov rad, znanje i pripadnost školi vrednuju“, rekla je direktorka i dodala da je za srednje stručne škole veoma važno jačanje partnerstava sa privredom, visokoškolskim ustanovama i stručnim institucijama.