Aуторка збирке прича за децу „Тачно отприлике” зове се Александра Урошевић, има само 30 година, а добитник је Нушићеве награде за драму у 2013. години и аутор неколико представа за децу.
Ова збирка је њен првенац и препуна је занимљивих и духовитих прича. Све оне заједно, тачно и отприлике, чине јединствену причу која нема ни почетак ни крај, тако да можете да је читате и од последње стране, ако баш нећете од прве…
У књизи ћете сазнати понешто о мачки која је можда и нека друга животиња, о црвеној Јеци, о пингвину у Каиру, о ари који је залутао на Северни пол, о Иванином рођендану, о чудној девојчици и још чуднијем змају, о градској фаци, а открићете и многе друге безвезарије, несташлуке и, наравно, љубави…
Али пре тога морате да је освојите или купите. Ако желите да покушате да дођете до примерка који ми поклањамо, само будите брзи и први одговорите тачно на следеће питање:
Два мушкарца до краја су одиграла пет партија шаха. Сваки је имао исти број победа и пораза и ниједном није било нерешено, нити је био пат. Како је то могуће?
Од тачног одговора дели вас само мало рачунања. Кад дођете до броја који тражимо, одмах га упишите у коментар на овај текст (НЕ на ФБ) и оставите своје пуно име и презиме и имејл у пољима у којима се то тражи. Ако више пута покушате тачно да одговорите, рачунаћемо само први одговор.
Све коментаре објавићемо сутра, 23.01, у 21 час, на нашој ФБ страни.
Срећно!
Nisu igrali jedan protiv drugoga ?
Nisu igrali jedan protiv drugog
Odigrali su pet remija.
Igrali su i sa ženama, odnosno protiv žena.
Nisu igrali jedan protiv drugog ?
Moguce je ako nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan protiv drugog, vecje svaki imao nekog drugog protivnika
Nisu igrali zajedno
Nisu igrali zajedno.
Nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan sa drugim vec svako sa svojim protivnikom
Nisu igrali medjusobno
Nisu igrali jedan pritiv drugog…
Nisu igrali jedan protiv drugoga.
Nisu igrali jedan sa drugim, nego svako sa različitim protivnikom.
Nisu igrali jedan protiv drugog.
Jednu su igrali zajedno u kojoj je jedan pobedio a drugi izgubio. Zatim je pobednik jednu pobedio a drugu izgubio a porazeni je obe pobedio.
Могуће је ако не играју један против другог.
Jesna partija je zajednicka. Jedan je pobedio a drugivje izgubio. Zatim je pobednik odigrao jos dve partije jednu pobedio a drugu izgubio. I porazeni je igrao jos dve partije,kako bi ih bilo pet. On je obe pobedio. Tako na kraju imaju po kesan poraz I po dve pobede.
Nisu igrali međusobno
nisu igrali medjusobno,vec sa drugim nekim
Moguce je ako su jednu partiju remizirali
Nisu igrali jedan protiv drugog svih pet partija.
Nisu igrali medjusobno
Nisu igrali jedan sa drugim
Jedan je pobedio 5 puta, a drugi isto toliko izgubio. To je isti broj pobeda i poraza, a da nema neresenih niti pat partija.
Prvi pet pobeda, drugi pet poraza
Moguće je jedino tako što nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan protiv drugog. Odigrali su isti broj partija, imali isti broj pobeda i poraza, ali svaki sa svojim protivnikom.
Moguće je samo ukoliko nisu igrali jedan sa drugim.
Igrali su odvojeno protiv trećeg protivnika i napravili isti rezultat.
Nisu igrali sah jedan protiv drugog.
Dva muskarca je odigralo pet partija saha, nigde nije naznaceno da su oni odigrali te partije medjusobno, tako da je moguce da su igrali sa drugim protivnicima, ukupno 10 partija saha. Te odgovor moze biti bilo koji od 1 do 5 pobeda/poraza.