Autorka zbirke priča za decu „Tačno otprilike” zove se Aleksandra Urošević, ima samo 30 godina, a dobitnik je Nušićeve nagrade za dramu u 2013. godini i autor nekoliko predstava za decu.
Ova zbirka je njen prvenac i prepuna je zanimljivih i duhovitih priča. Sve one zajedno, tačno i otprilike, čine jedinstvenu priču koja nema ni početak ni kraj, tako da možete da je čitate i od poslednje strane, ako baš nećete od prve…
U knjizi ćete saznati ponešto o mački koja je možda i neka druga životinja, o crvenoj Jeci, o pingvinu u Kairu, o ari koji je zalutao na Severni pol, o Ivaninom rođendanu, o čudnoj devojčici i još čudnijem zmaju, o gradskoj faci, a otkrićete i mnoge druge bezvezarije, nestašluke i, naravno, ljubavi…
Ali pre toga morate da je osvojite ili kupite. Ako želite da pokušate da dođete do primerka koji mi poklanjamo, samo budite brzi i prvi odgovorite tačno na sledeće pitanje:
Dva muškarca do kraja su odigrala pet partija šaha. Svaki je imao isti broj pobeda i poraza i nijednom nije bilo nerešeno, niti je bio pat. Kako je to moguće?
Od tačnog odgovora deli vas samo malo računanja. Kad dođete do broja koji tražimo, odmah ga upišite u komentar na ovaj tekst (NE na FB) i ostavite svoje puno ime i prezime i imejl u poljima u kojima se to traži. Ako više puta pokušate tačno da odgovorite, računaćemo samo prvi odgovor.
Sve komentare objavićemo sutra, 23.01, u 21 čas, na našoj FB strani.
Srećno!
Nisu igrali jedan protiv drugoga ?
Nisu igrali jedan protiv drugog
Odigrali su pet remija.
Igrali su i sa ženama, odnosno protiv žena.
Nisu igrali jedan protiv drugog ?
Moguce je ako nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan protiv drugog, vecje svaki imao nekog drugog protivnika
Nisu igrali zajedno
Nisu igrali zajedno.
Nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan sa drugim vec svako sa svojim protivnikom
Nisu igrali medjusobno
Nisu igrali jedan pritiv drugog…
Nisu igrali jedan protiv drugoga.
Nisu igrali jedan sa drugim, nego svako sa različitim protivnikom.
Nisu igrali jedan protiv drugog.
Jednu su igrali zajedno u kojoj je jedan pobedio a drugi izgubio. Zatim je pobednik jednu pobedio a drugu izgubio a porazeni je obe pobedio.
Moguće je ako ne igraju jedan protiv drugog.
Jesna partija je zajednicka. Jedan je pobedio a drugivje izgubio. Zatim je pobednik odigrao jos dve partije jednu pobedio a drugu izgubio. I porazeni je igrao jos dve partije,kako bi ih bilo pet. On je obe pobedio. Tako na kraju imaju po kesan poraz I po dve pobede.
Nisu igrali međusobno
nisu igrali medjusobno,vec sa drugim nekim
Moguce je ako su jednu partiju remizirali
Nisu igrali jedan protiv drugog svih pet partija.
Nisu igrali medjusobno
Nisu igrali jedan sa drugim
Jedan je pobedio 5 puta, a drugi isto toliko izgubio. To je isti broj pobeda i poraza, a da nema neresenih niti pat partija.
Prvi pet pobeda, drugi pet poraza
Moguće je jedino tako što nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan protiv drugog.
Nisu igrali jedan protiv drugog. Odigrali su isti broj partija, imali isti broj pobeda i poraza, ali svaki sa svojim protivnikom.
Moguće je samo ukoliko nisu igrali jedan sa drugim.
Igrali su odvojeno protiv trećeg protivnika i napravili isti rezultat.
Nisu igrali sah jedan protiv drugog.
Dva muskarca je odigralo pet partija saha, nigde nije naznaceno da su oni odigrali te partije medjusobno, tako da je moguce da su igrali sa drugim protivnicima, ukupno 10 partija saha. Te odgovor moze biti bilo koji od 1 do 5 pobeda/poraza.