Вршилац дужности директора Пете београдске гимназије Данка Нешовић изјавила је да је школа којом она управља „под опсадним стањем“ и да држава треба да реши проблем и омогући да се настава неометано одвија.
Како је објаснила, блокаду су отпочели ученици, а наставном особљу забрањено је да уђе у зграду.
Према речима в.д. директорке, у школи тренутно бораве и малолетне и пунолетне особе, а међу њима има и оних који нису ђаци те гимназије.
Подсећамо, ученици Пете београдске гимназије синоћ су започели физичку блокаду школе, изгласану на ученичком пленуму. Они имају четири захтева, а први је да Нешовић више не буде у управи школе.
Истовремено, Иницијативе Родитељи Београда и Пете београдске гимназије упутиле су отворено писмо председници Европске комисије Урсули фон дер Лајен.
Они оптужују режим за урушавање образовног система кроз застрашивање, постављање партијских кадрова и забрану комуникације. Подсетимо, родитељима је забрањен улазак у школу, чиме је, противно свим законима, онемогућено формирање Савета родитеља.
Посебно су истакли изјаву министра просвете Дејана Вук Станковића, који је родитеље понизио изјавом да „имају психички проблем“. Траже хитну реакцију Фон дер Лајен и састанак на којем би изнели доказе о мобингу и злоупотребама у образовању, као и да се заустави урушавање школа.











Srednja škola nije obavezna. Ako vam se ne sviđa ispišite decu.
Kako bi izgledalo da u firmu gde mi radimo dodju rodjaci, nevladine organizacije jer im se šef ili direktor ne svidja.
Oh, izvinjavam se, ili je kreator blokada i scenarista naredio da treba da se zahuktava situacijapred 1.11?A peta je baš zgodna Biće da je to. Kako ste providni svi.
Ako vam se ne sviđaju deca, zamenite iz za naprednu.
Peta, Jovica, Pavle Savić, Vazduhoplovna su izabrane. providno.
Botovi sns sekte takodje nisu obavezni,ali se obavezno jave na svaki tekst i dogadjaj jer TO im je placeni posao.
Mantra je: srednja skola nije obavezna.
Muka im je sa skolama jer je tu manipulacija teza.Pogotovo u gradovima.
Dronka i kopac nosa ministarskog zavrsili su karijere.
Bravo studenti.
Sve ste ih raz- otkrili.
Vi svi clanovi biblioteke, uvek imate istu mantru…ako vam se ne svidja vi idite..Maro, duso prodana, da li si svesna da ako mi svi odustanemo od zelje da promenimo ovu napacenu livadu, odustanemo od ideje da ovo bude drzava svih gradjana, vi sa vasim clanskim kartama mozete samo u rudnicima da zavrsite?
Hoce da prave haos pred 1.novembar….
ма срам те било,шта ви било да се сви испишу,не би било школе,нека оде узурпатор
Sta bi sa one devojke za koju ste juce pisali „da je bila bijena od plavih“?
p.s.gebels je ziv
Подршка директору,подршка министарству. Држава да реагује, примени закон, избаци особе које неовлашћено узурпирају школу, омогуће Уставни право на образовање и слободу кретања. Пунолетне гонити прекршајно у складу са законом, ученике искључити из школе и нек сносе последице својих недела. Политички активисти опет злоупотребљавају децу ( туђу углавном) са циљем рушења Уставног поретка и положаја пуча мењањем власти на улици и то свим методама па и насиљем. Јадни малобројни покушаји пропалих блокада и шетњи која су им пропала. Применити закон. “ пленуми“ и “ зборови “ су парадржавне творевине . Све је јасно. Знам да су блокадери изгубили али треба показати закон а не политичко надмудривање.
Ovo je sve do roditelja, nisu deca kriva što ne znaju da su instrumentalizovana