Grupa profesora i roditelja učenika Gimnazije ”Jovan Jovanović Zmaj” iz Novog Sada podnela je danas krivičnu prijavu Posebnom odeljenju tužilaštva za suzbijanje korupcije u Novom Sadu protiv direktora pomenute škole Radivoja P. Stojkovića, zbog zloupotrebe službenog položaja.
Rima Grujić, profesorka u ovoj školi, razjasnila je za Betu da su prijavu podneli profesori i roditelji maloletnih učenika, koji su, kako je navela, oštećeni time što su njihova prava prethodnih meseci grubo urušena. Kako je precizirala, direktor je „nezakonito izdelio školu, iako je od decembra prošle godine do danas imao dovoljno vremena da reši problem sa kupolom tako da obrazovno-vaspitni proces ne trpi“.
„Pošto on to nije uradio, oko toga se ni na koji način nije potrudio, mi mislimo da su njegovi motivi vrlo lični, a to je da po svaku cenu izmesti i razdvoji i nastavnike i učenike i na taj način naše položaje učini veoma komplikovanim“, rekla je Grujić.
Zbog problema u toj školi, zaposleni i roditelji učenika su se prethodnih meseci obraćali Školskoj upravi, Prosvetnoj inspekciji i gradonačelniku, a roditelji su 6. novembra predali i zahtev za hitan prijem kod ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića.
Rima Grujić navodi da su zaposleni u više navrata organizovali štrajkove upozorenja, a pored izostanka reakcije nadležnih institucija kojima su se obraćali, ni u školi nisu imali mogućnost da se na Nastavničkom veću bave problemima te gimnazije.
Izvor: Beta











NISU JASNI TI RODITELJI, ZAŠTA SMATRAJU SEBE, DA ODLUĆUJU O ŠKOLSKIM KADROVIMA. AKO IM SE NESVIĐA ISPIŠI DETE IZ ŠKOLE A VI PROSVETNI RADNICI AKO VAM NEODGOVARA IDITE NA POLJOPRIVREDU POŠTO DRUGO NEZNATE DA RADITE. AJDE PUSTITE TU DECU DA UĆE, RODITELJI NEMOJ VIŠE DA SE GLIPIRATE I DA SMRDITE ISPRED ŠKOLE, DOĐITE KAD BUDE ZAKAZAN RODITELJSKI, JEL SE VAŠI RODITELJI MEŠALI U VAŠE ŠKOLSTVO, AKO STE IŠLI U ŠKOLU
Evo baš ti Dragane znaš šta mi znamo ili ne znamo da radimo. U školu nisi išao ni kada je trebalo, vidi se po tvojoj (ne)pismenosti. Ti ni za poljoprivredu nisi, to je veoma zahtevan posao, za razliku od botovanja kojim se baviš.
Bolje da ste poslušali tog pametnog čoveka kad je klečao i molio da se ne blamirate sa Dinkom i rušite državu! Ete vam sad Dinka i Bakića a Vučić se može smeniti samo na izborima što je normalno!!!
Pa vi ste još gori i od njega i od Vučića. Zajedno da se lečite, a nas prosvetare ostavite da radimo svoj posao. Dosta ste se više vi koji niste završili ni srednju školu kako treba mešali u ono što mi radimo.