Шеклер: Школа нису жаришта, невакцинисани просветни радници угрожавају свој живот

Др Миланко Шеклер изјавио је данас за РТС да је рано да се говори о томе да ли су деца довољно заштићена у школама и јесу ли маске довољна заштита.

“Знамо да је врло мали проценат деце вакцинисано што разумем, јер нису вакцинисани родитељи, онда је ова ситуација сасвим очекивана, видећемо како ће се даље одвијати”, каже он и додаје: “Сигуран сам да је једино решење оно које нико не воли да чује, а ја више не волим да изговарам, а то је вакцинација.”

Foto: Canva

Шеклер сматра да на пољу наставника и вакцинације треба радити више.

“Ти људи који раде у просвети, а нису вакцинисани, угрожавају сопствени живот, у опасности је њихов живот од њиховог понашања, налазе се у ситуацији да лако могу да се инфицирају од деце”, каже Шеклер.

Жаришта корнавируса

Др Шеклер сматра да школе нису жаришта коронавируса, већ су главна жаришта и места где се шири вирус препуне спортске сале без икаквих епидемиолошких мера, у смислу да је тамо ушао неко ко је вакцинисан или тестиран.

“Када видите велика весеља, испраћај у војску, прославе приватног типа где долази гомила људи где нико не носи маске и појаве се снимци на интернету, то изазива једну врсту ината код људи. Они кажу – чекај, деца треба да иду у школу и носе маске, а овде нико не носи маску ни на утакмицама, прославама, нити познате личности носе маске – зашто бих носио ја. Сав терет треба да буде на обичном малом чивеку. Закон мора да ради за све”, истакао је Шеклер.

Подсећа да су поједине земље смењивале министре јер нису држали дистанцу на послу или су се понашали ризично.

“Зачкољица је да одрасли могу да бирају вакцину, а за децу нема избора, могу да приме само једну вакцину. У Кини је вакцина регистрована и за децу, једва чекам и надам се да ће држава код нас исто то да регулише – да региструје ту вакцину за децу, онда ће бити много лакше да родитељи бирају вакцине за децу као за себе”, закључио је Шеклер.