УСПРС: Министарство просвете дисциплинује колективе, смењује директоре, а велики број запослених који су радили на одређено време остаје без уговора

Foto: Canva

Унија синдиката просветних радника Србије огласила се данас саопштењем и нагласила да се налазимо у ситуацији бројних противуречности и нестабилности.

„Министарство просвете повлачи потезе којима дисциплинује колективе, смењује директоре школских установа, а велики број запослених који су у школама радили на одређено време остаје без продужења уговора.“ – саопштено је из овог синдиката.

УСПРС упозорава да се и овако подигнуте тензије у друштву преносе на школе чинећи ову школску годину тешком и неизвесном.

„Унија СПРС ће све ситуације са којима се запослени суочавају разматрати на својим органима и одговорно доносити одлуке бранећи положај запослених у правним и моралним оквирима.“ – кажу из Уније и додају да ће у складу са одлукама синдиката пратиту реализацију постигнутих договора са надлежним институцијама и правовремено реаговати ако они не буду испуњени.

Истакли су и то да њихов синдикат годинама упозорава на то да друштво које своје учитеље не поштује не може нигде инеће одговорити потребама које будућност тражи.

„Школе имају огроман значај и не смеју и неће бити пуке чуваонице деце, а запослени морају бити уважени и поштовани у сваком друштву. Као и до сада интерес и положај сваког наставника биће у фокусу нашег рада.“ – закључују из УСПРС.