Вучић: Потребан нам је храбар министар просвете

Вучић: Мој син није уписао факултет, биће радник и ја сам на то поносан
 vucic
Премијер је истакао да код деце од 13, 14 година треба развијати предузетнички дух.
– Потребан нам је и храбар министар просвете који ће доносити тешке и храбре одлуке. Образовање, здравство, пољоприврда… то су кључна министарства, а у била су у запећку – рекао је данас премијер у Аранђеловцу где је прусуствовао свечаном отварању нове фабрике стриропора.
Он је истакао да су нам потребне реформе у просвети, јер нема довољно људи који хоће да раде у производњи, и да је то проблем.
Нико неће у производњу
Фабрике, рекао је, не могу да нађу људе који хоће да раде у производњи и додао да је то случај и у “Бекаменту”, фабрици коју је данас обишао.
– Мој син није уписао факултет и сада ће да постане радник. Поносан сам на то што ће бити радник – рекао је Вучић.
Сви би, према његовим речима да се запосле, али нико неће да ради у производњи, јер нисмо тако децу васпитали.
Предности дуалног образовања
Вучић је замолио медије да, када стручњаци из Швајцарске буду дошли у Србију да представе свој модел дуалног образовања, пренесу све предности тог система.
Поновио је да се дуалним образовањем подстиче предузетнички дух у тинејџерском добу, те да се на тај начин спречава да се изгуби цела генерација.
За реализацију дуалног образовања, како је додао, потребно је много компанија које су заинтересоване, али и храбар министар просвете, који ће се супроставити сваком питању које ће да уследи на опаску: да ли нешто сме или може да издржи.
Три кључна министарства – просвета, пољопривреда и здравље
Констатовао је да ће у наредном периоду министарства просвете, пољопривреде и здравља бити кључна, што, како је приметио, до сада није био слуцај у Србији, јер су се у та министарстрва постављали партијски људи.
Данас, како је нагласио, морамо да радимо на реформама у просвети, како би привреда била најуспешнија.
Србија, подсетио је, даје највеће подстицаје у Европи, а тренутно влада ради посебно на подстицању старт-апова, како би се становништво нмавело да размишља о оснивању сопствених компанија
Танјуг