Ministarstvo prosvete Republike Srbije objavilo je Konkurs za izbor redovnih nastavnika za ostvarivanje obrazovno-vaspitnog rada na srpskom jeziku u inostranstvu.
Konkurs se raspisuje za angažovanje nastavnika u sledećim državama: Savezna Republika Nemačka, Republika Slovenija, Švajcarska Konfederacija, Republika Italija, Republika Francuska i Kraljevina Norveška
Prijave sa potrebnom dokumentacijom kandidati mogu poslati na sledeću adresu:
MINISTARSTVO PROSVETE
11 000 Beograd, Nemanjina 22‒26
sa naznakom: Prijava na konkurs ‒ izbor nastavnika za rad u inostranstvu (ne otvarati)
Rok za dostavu prijava i potrebne dokumentacije je 15. maj 2026. godine.
PREUZMITE:











A oni po 15 godina sto rade na odredjeno da se slikaju,namestaljka kao i uvek.
tako baš lepo neka nam i to malo nastavnika ode preko da radi ovde neće ostati baš ništa deca su nam i ovako u velikom zaostatku jer ih i uče raznim nebitnim stvarima
Potpisujem od reči do reči.
A, sudeći po stvarnom stanju, u Srbiji srpski predaju Indijanci.
Nikad, niko, nije ni trebalo da prihvata rad na određeno i zamene , tako da bi bilo ili si potreban da radiš u prosveti na neodređeno ili ne, pa nek se snalaze kolege između sebe i menjaju i dopunjuju odsutne prosvetare.