„Нема говора о било каквој принуди” – Министарство просвете о допису који је стигао школама у вези са поделом књижица

Google Dodaj Zelenu učionicu kao omiljeni izvor na Google-u

“Нема речи о било каквој принуди, већ о подсећању да би прописи требало да се поштују”, кажу за Данас из Министарства просвете, појашњавајући допис упућен основним школама у коме се наводи да подела сведочанстава о ђачких књижица треба да се одржи у недељу, 28. јуна.

“Годинама је Правилником о календару васпитно-образовног рада који се доноси за сваку школску годину предвиђено да свечана подела ђачких књижица, односно сведочанстава, ученицима од првог до седмог разреда врши 28. јуна . Време поделе сведочанстава, као и време поделе диплома, школа утврђује годишњим планом рада, у складу са овим правилником. С обзиром да неке школе ову активност нису вршиле у складу са прописом, ове године управама школа је скренута пажња на законску обавезу”, истичу из Министарства.

Кажу и да је Школска управа Београд додатно школама препоручила да се, због великих врућина, време поделе сведочанства прилагоди временским условима, односно организује у преподневним или поподненвим сатима.

Извор: Данас