Prvi upisni rok na Pedagoškom fakultetu u Vranju protekao je u znaku prave katastrofe zbog oseke novoupisanih studenata – od 260 slobodnih mesta, upisalo se svega 26 brucoša, navodi za Info Vranjske penzionisani profesor ovog fakulteta.
– Ovako mali broj studenata u prvom upisanom roku odavno se nije dogodio na Pedagoškom fakultetu u Vranju. Zamislite, na učiteljskom smeru upisala su se tri studenta, na smeru tehika i informisanje pet, a na vaspitačkom smeru 11 brucoša! Zato se mnogi pitaju, kome će profesori da predaju i zašto će država da ih plaća kada će raditi sa tako malim brojem studenata – pita sagovornik Info Vranjskih.
Profesor u penziji, ipak, i u muci sa nedostatkom studenata vidi «svetlo u tunelu».
– Da ne budem previše sarkastičan, bar će profesori moći da sprovode individualni oblik nastavnog rada, jer studenata nema ni za grupni, a kamoli frontalni oblik – zaključuje sagovornik Info Vranjskih.
Po ovom sagovorniku, «uzaludne su nade fakulteta u drugi upisni rok».
– Rekoše mi da se moje nekadašnje kolege nadaju da će «popravni» u drugom ispitnom roku ublažiti nestašicu studenata!? To nije realno, jer svuda na ovim fakultetima nema studenata, primera radi, u našem odelenju u Negotinu upisalo se svega pet brucoša – smatra sagovornik Info Vranjskih.
Posle prave katastrofe u prvom upisnom roku, ostaje da u vazduhu lebdi «neprijatno» pitanje, koliko će još dugo ova država plaćati nečiji nerad, pa i rad sa tako malim brojem studenata, kao što ćemo imati na Pedagoškom fakultetu u Vranju u školskoj 2020/2021 godini!?
S. Kostić
Izvor: Vranjske
Izvinite, ali nisam shvatila deo „koliko će država još plaćati ovaj rad tj. nerad…“
Baš se čudim zašto ljudi neće na Pedagoški fakultet.
Zato što je železnička škola u Beogradu, smer mašinovodja (program koji finansira Vlada SR Nemačke, sa učenjem na nemačkom svih tehnički naziva…..) prebukiran.
Decu su shvatila, paljba iz Srbijice.
To nije najvažnije pitanje, nego kako će država da podstakne mlade ljude da požele da rade u prosveti…