Објављени резултати Едукиног деветог по реду конкурса Час за углед

октобар 4, 2023

Девети по реду конкурс под називом “Час за углед” који организује Издавачка кућа Едука завршен је, а резултати су објављени.

“И у години која полако остаје за нама, оптерећеној најтрагичнијим догађајима у историји наше просвете и друштва у целини, просветни радници из дана у дан и на различите начине потврђују своју посвећеност позиву, свест о важности образовања и васпитања, своју хуманост и стваралачку енергију.” – кажу из ИК Едука.

О томе, стоји у саопштењу, сведоче и сви радови приспели на конкурс, а нарочито они који су награђени и уврштени у зборник угледних часова.

После много прегледаних радова, тим ИК Едука направио је избор оних који ће се наћи у овогодишњем зборнику.

НАГРАЂЕНИ РАДОВИ:

1. награда – Српски језик и књижевност – На Дрини ћуприја, Снежана Клепић, Гимназија „Вељко Петровић”, Сомбор

2. награда – Енглески језик – Places in a town, Драгана Виденов, ОШ „Свети Сава”, Кикинда

3. награда – Разредана настава – Математички изрази, Данка Јовановић, Слађана Марковић – ОШ „Душан Јерковић”, Ужице

РАДОВИ КОЈИ СУ УВРШТЕНИ У ЗБОРНИК:

РАЗРЕДНА НАСТАВА

Први разред

1.  Биљана Мијаиловић, Научили смо азбуку, ОШ„Јелена Ћетковић”, Београд

Други разред

1. Ђурђица Стојковић, Нека љути гусари чувају лозинку, ОШ „Јован Поповић”, Сусек

Четврти разред

1.Сава Ковачевић, Домовина се брани лепотпом, Љубивоје Ршумовић,

ОШ  „Октоих”, Подгорица

2. Данка Јовановић, Слађана Марковић, Математички изрази, ОШ „Душан Јерковић”, Ужице

3. Александра Филиповић, Својства коцке, ОШ  „Црњански”, Јагодина

4. Јован Мијаиловић, Први и Други српски устанак, ОШ „Јелена Ћетковић”, Београд

ПРЕДМЕТНА НАСТАВА

ОСНОВНА ШКОЛА

Српски језик и књижевност

1. Оливера Крупеж, ОШ „Милица Павловић“, Чачак, Путовања су извор сазнања – метод екскурзије у настави (васпитно-образовни потенцијали ђачких екскурзија)

2. Jелена Микић, ОШ,,Б.Радичевић”, Савино Село, Бранкови основци

(пројектна настава), 5–8. разреда

3. Бојана Анђелић Ристић (ОШ „Бранко Радичевић“, Нови Сад)

и Саша Чорболоковић (ОШ „3. октобар“, Бор), Алфонс Доде: Последњи час, 7. разред

4. Иван Јевтовић, ОШ ,,Карађорђеˮ, Топола, Обележавање Међународног дана књиге о Харију Потеру (Секција: Фантастична књижевност и где је можете наћи), 7. разред

5. Јасминка Олић Илчешин, ОШ „Братство јединство“, Куцура, Милован Глишић, Прва бразда, 5. разред

6. Јелена Ћетковић и Весна Андрејевић, ОШ „Карађорђе“, Горњи Матејевац и ОШ „Стеван Синђелић“, Каменица, „Последњи час“ Алфонса Додеа, 7. разред

Биологија

  1. Ана Петров, ОШ „Вук Караџић“, Зрењанин, Годишња систематизација градива (6. разред)
  2. Маријана Милутин, Даница Пушковић, ОШ „Јован Поповић“ Сусек и  ОШ “22. Август” Буковац, Жива бића из непосредног окружења – Дан пчела 2023 (5. разред)

Час одељењског старешине

  1. Марина Станојловић Мирчић, ОШ „Љуба Нешић“ Зајечар, Информисање о образовним профилима употребом СТЕМ учења И ИКТ алата (8. разред)

Енглески језик

  1. Драгана Стефановић, Зоран Стојановић, ОШ „Војвода Радомир Путник“, Владичин Хан, Music and instruments (Talking about likes and dislikes) (6. разред)
  2. Драгана Виденов, ОШ „Свети Сава“, Кикинда, Places in a town (5. разред)
  3. Јелена Матејић, ОШ Никола Тесла, Голобок, Смедеревска Паланка, Articles (6. разред)
  4. Љиљана Шћекић, ОШ „Карађорђе”, Остружница, All about me (8. разред)
  5. Вукосава Доби,  ОШ ,,20 Октобар”, Врбас, Universe dictionary (5. разред)

Физика

  1. Наташа Петковић, ОШ „Јован Стерија Поповић”, Вршац, Примена образовних иновативних игара у настави физике – систематизација (7. час)

Интегративна настава

  1. Јелка Филиповић, Моника Костић, Школа за основно образовање одраслих, Сомбор, Хемија –  Хемија као наука и њен значај у свакодневном животуПојам смеше – пракса из свакодневног живота; Српски језик – Обнављање градива (6. разред)
  2. Бојана Апелић, ОШ „20. октобар“, Врбас, Вукосава Доби, ОШ „20. октобар“, Врбас, Здравка Мајкић, ОШ „Братство јединство“, Куцура, Координатни систем и географска ширина и дужина (6. разред)
  3. Вукосава Доби, Татјана Рогановић, ОШ ,,20 Октобар, Врбас,  Стварни свет путовања (7. разред)
  4. Александра Јагодић, Александра Чолаковић Нинковић, ОШ „Миле Дубљевић“, Лајковац, Размножавање биљака; „Мој дека је био трешња”  (6. разред)
  5. Наташа Митровић, Ана Јеремић, IV краљевачки батаљон, Краљево, Вода и живи свет;  Грађење речи: И кад се вода излије, у реч се прелије (6. разред)
  6. Марија Ристивојевић, ОШ „Милија Ракић“, Церовац, Смедеревска Паланка,  Европски дан језика (1, 2, 5, 6, 7. и 8. разред)
  7. Далиборка Љешевић, Вукосава Доби, ОШ „20. октобар“, Врбас, Писање великог слова у вишечланим географским називима (5. разред)
  8. Марија Алексић, Љиљана Ивановић Јованчевић, ОШ „Рада Миљковић“  Јагодина, Заставофонија – била једном једна  Застава (8. разред)
  9. Маја Живић, Катарина Минић, ОШ „Љуба Нешић“, Зајечар, Језичка култура: Прослава празника  у мом дому ( Божић); Wie sieht die Weihnachten in Deutschland aus? Како изгледа Божић у Немачкој? (6. разред)
  10. Миљана Степаноски, ОШ „Змај Јова Јовановић”, Београд, „Дечко који није био из Ливерпула” и Менделова правила, 8. разред

Математика

  1. Милорад Шуковић,   ОШ „Свети Сава“,  Аранђеловац, Симетрала дужи. Симетрала угла  (5. разред)

Пројектна настава

  1. Драгана Црнатовић, ОШ „Вожд Карађорђе“, Ниш, Фолклорна музичка традиција и обичаји из Србије (5. и 6. разред)
  2. Јелена Микић,  ОШ ,,Бранко Радичевић“, Савино Село, Здравка Мајкић,  ОШ „Братство јединство“,  Куцура, Робинзон Крусо (5. разред)

Слободне наставне активности

  1. Марија Панић, ОШ „Илија Гарашанин“, Гроцка, Афричке маске (8. разред)

Ваннаставне активности

  1. Драгана Стевановић, Јелена Бабић , ОШ „Милић Ракић Мирко“ Прокупље, Музеј крије тајну (5. и 6. разред)

Информатика

Миљана Димитрић, ОШ „Растко Немањић –  Свети Сава“, Нова Пазова, Еxcel (8. разред)

Списак награђених радова за средње школе погледајте ОВДЕ.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *


Будите у току

Унесите вашу имејл адресу

Пратите нас

Пратите нас на друштвеним мрежама