Prijavite se na vebinar dr Žarka Trebješanina za profesore psihologe i stručne saradnike

Pozivamo profesore psihologije i stručne saradnike psihologe u srednjim školama da se prijave na besplatan vebinar na kom će biti predstavljen udžbenik „PSIHOLOGIJA za drugi razred gimnazije i drugi i treći razred područja rada ekonomija, pravo i administracija“ autora ŽARKA TREBJEŠANINA.

Vebinar će biti održan putem aplikacije Zoom.

O udžbeniku će govoriti prof. dr Žarko Trebješanin, psiholog i autor udžbenika.

Termin: utorak, 12. april, u 19 h

Trajanje: 45-60 minuta

Ukoliko želite da učestvujete na vebinaru, možete se prijaviti OVDE

Potvrda o stručnom usavršavanju biće poslata svim učesnicima putem mejla, nekoliko dana nakon održavanja vebinara.

Udžbenik PSIHOLOGIJA sadrži 19 poglavlja raspoređenih u tri celine: „Psihologija kao nauka i praksa“, „Ličnost kao jedinstvo psiholoških procesa, osobina i stanja“ i „Osoba u socijalnoj interakciji“. Da bi se sadržaji učinili prijemčivijim i olakšalo učenje, iz osnovnog teksta su izdvojeni boksovi različitog tipa: u jednima se na zanimljiv način ilustruju glavne ideje, drugi sadrže preglede koji olakšavaju pamćenje složenijeg gradiva, u trećima se ukazuje na povezanost gradiva, a tu su i boksovi sa zadacima čije rešavanje zahteva primenu naučenog. Na kraju svakog poglavlja nalazi se sažet prikaz sadržaja, dve vrste pitanja (za obnavljanje gradiva i za razmišljanje), kao i spisak preporučene literature za dalje čitanje.

O novom udžbeniku smo sa dr Trebješaninom razgovarali neposredno nakon što je objavljen. On je, između ostalog, objasnio zašto je psihologija tako značajna u obrazovnom procesu, a ceo intervju pročitajte OVDE.

„Nastojao sam da napravim savremen, obuhvatan, informativan i zanimljiv udžbenik, koji će učenicima biti koristan, razumljiv i blizak. Želeo sam da ih ova knjiga uvede u uzbudljiv svet psihologije kao nauke i da u njoj nađu odgovore na mnoga pitanja koja muče današnje devojke i mladiće. Udžbenik je zamišljen tako da podstakne mlade da kritički, slobodno razmišljaju o problemima pojedinca kao ličnosti i kao člana društvenih grupa.“ Prof. dr Žarko Trebješanin